2018 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ÖĞRENCİ SINAVI (RTEÜYÖS)

 1. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (RTEÜYÖS), Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde lisans ya da ön lisans düzeyinde eğitim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını başvuru için kullanabilecekleri bir sınavdır. Bu sınav Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi tarafından 12 Mayıs 2018 tarihinde ve Zihni Derin Yerleşkesinde yapılacaktır.
 2. RTEÜYÖS’e başvurular 26 Mart – 07 Mayıs 2018 tarihleri arasında yos.erdogan.edu.tr internet adresi aracılığıyla yapılacaktır. RTEÜYÖS başvurusu Türkçe ve İngilizce, olmak üzere 2 dilde gerçekleştirilmektedir. Üniversitemiz ile adaylar arasındaki haberleşmede (telefon ve e-posta) Türkçe ya da İngilizce kullanılacaktır.
 3. Başvurunuz onaylandığı takdirde RTEÜYÖS 2018 sınav giriş belgeleri 8-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında mail adresinize gönderilecektir.
 4. Adaylar, online başvuru yapmadan önce, yos.erdogan.edu.tr adresini ziyaret edecekler ve mail adreslerini kullanarak bir kullanıcı hesabı oluşturacaklar. Ödeme dekontunun açıklama kısmına isim soy isim bilgilerinin yazılması zorunludur.
 5. Yurt içinden ve yurt dışından başvuru ücreti yatıracak adayların dikkat edeceği hususlar :
  • Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır. Başvuru ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir.
  • Bankanın masraf olarak alacağı para başvuru ücretinin dışında hesaplanmalıdır.
  • Başvuru ücreti yatırılmadan başvuru geçerli sayılmaz.
  • Ücretini yatıran adayların, banka şubesinden ayrılmadan önce, banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinden yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir.
Ödeme sırasında lütfen bu bilgileri vermeyi unutmayınız!
Açıklama : Ad Soyad
Sınav/Katılım Ücreti : 50 USD (Elli ABD Doları)
Banka Adı : Ziraat Bankası – Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Şubesi
SWIFT Kodu : TCZBTR2A
Hesap/IBAN No : USD - TR6000 0100 2313 5170 4403 5011
Alıcı İsmi : Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

UYARI : Adaylardan alınan başvuru ücretleri gelecek yıllara devredilemez. Ücreti yatırdığı halde sınava başvurmaktan vazgeçen, başvurusu geçersiz sayılan, her ne nedenle olursa olsun sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ücretleri geri verilmez.

(E-posta veya telefon yoluyla Uluslararası Öğrenci Ofisi ile iletişim kurabilirsiniz.)
E-mail: iso@erdogan.edu.tr
Tel: 90 464 2236126 Dahili: 4259